OCZEKUJ ZWYCIĘSTWA, A BĘDZIESZ JE MIAŁ

Dzięki swojej determinacji odniosłam jednak sukces, ale to, czego po drodze doświadczyłam, po prostu mnie przeraziło! Z takim entuzjaz­mem, z takim pragnieniem wykorzystania każdej chwili w życiu nie do­jdzie się przecież nigdzie. Nic dziwnego, że ogromna liczba ludzi wie­dzie życie poniżej swoich rzeczywistych możliwości – finansowych, du­chowych, intelektualnych, fizycznych i każdych innych, coraz bardziej gnuśniejąc w swym małym światku.

Chcąc wykrzesać z siebie energię, ruszaj się, oddychaj głęboko, niezależnie od pogody wychodź ze swoich zaczarowanych pudełek, typu dom, samochód i praca. Możesz się w nich udusić i nawet tego nie zauważyć. Człowiek sukcesu musi mieć o wiele większe potrzeby niż tylko wypełnianie swoich obowiązków. Chcesz mieć przecież po­nadprzeciętnie pieniądze. Po co? Co będziesz z nimi robił? Oglądał telenowele w coraz lepszych telewizorach?

Ludzie szczęśliwi i zamożni korzystają z życia i czerpią radość z każdej chwili, sprawiają sobie niespodzianki, nagrody, dostarczają swemu ciału to, do czego jest stworzone – ruchu. Zmień swój styl ży­cia na taki, który zapewni ci nieustający dopływ energii. Jest ona ab­solutnie niezbędna do odczuwania zdrowia, zadowolenia, co odno­szenia sukcesów, rozwijania się, powiększania swego dobrobytu, jed­nym słowem, do wspaniałego życia.

Radość to tlen duszy.

Taniec, sport (i to tylko nie szachy), spacery, zabawa z dzieckiem, śmiech przy każdej sposobności dadzą ci o wiele więcej, niż się spo­dziewasz. Właściwa dieta, bez ciężkostrawnych i źle połączonych ze sobą produktów, jest paliwem dla twego organizmu. Mówi się, że „je­steś tym, co jesz”. Sprawdź, a nuż okaże się to prawdą?

Pamiętaj o oddechu. Pisałam już o tym w książce Żyj z pasją, tu­taj tylko przypominam. Oddychaj głęboko, spokojnie, dolną partią płuc. Oddychaj na świeżym powietrzu. Oczywiście oddychasz przez cały czas nawet bez moich zaleceń, ale zwróć uwagę na te kilkanaście specjalnych oddechów w ciągu doby, które są tak cenne, gdyż niosą ze sobą nie tylko życiodajny tlen, ale także niezbędną energię. Brak prawidłowego oddechu pogłębia stres, generuje stany lękowe, hamu­je twoją inicjatywę i powoduje, że żyjesz „ledwie dysząc” zamiast „pełną piersią”.

Na temat właściwego ruchu, odżywiania, oddychania, nawadnia­nia organizmu znajdziesz szeroką literaturę, która z pewnością przy­padnie ci do gustu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.