Bądź elastyczny

Być może boisz się, co będzie, jeżeli nie osiągniesz swego celu. Nic się nie stanie. Po prostu nic, dalej będziesz w tym samym miejscu, w którym jesteś teraz, i będziesz żył dalej, tak jak robisz to teraz. Jeżeli zrozumiesz jednak, jak działa ludzki mózg, będziesz mógł wykorzystać go dla swojej korzyści. Możesz tego dokonać. Uelastycznij swoje cele i dowolnie je modyfikuj. Zmieniaj stosownie do zyskiwanej wiedzy i nowych poziomów rozwoju, które osiągasz każdego dnia.

Ja wyznaczam swoje cele co najmniej dwa razy w roku. Robię podsumowanie własnego życia w okolicach Nowego Roku i swoich urodzin, które przypadają na początek czerwca. To bardzo ciekawe doświadczenie. Spróbuj, a zobaczysz, ile zmienia się w twoim życiu w tak krótkim czasie.

Życie jest malowaniem obrazów.

Oliver Holmes

Niedawno przeglądałam swoje zeszyty „Mój najlepszy rok…”, o których pisałam w książce Żyj z pasją i mówiłam w nagraniu Uwierzyć w siebie. Zapisuję w nich swoje cele i tworzę opisy, „jak gdyby” wszystkie plany były już spełnione. Ze zdumieniem spostrzegłam dystans, który dzieli mnie dzisiejszą od tej Bożeny sprzed pięciu lat. Niezwykle ewoluują moje wartości, zmieniają się punkty ciężkości w moim życiu. Niektóre sprawy okazały się ponadczasowe, ale wiele kompletnie zniknęło z ho­ryzontu zainteresowań. Jestem pewna, że twoje doświadczenia będą identyczne. Wbrew wszystkiemu masa rzeczy zmienia się w naszej po­zornie rutynowej codzienności. Wiele z nich dzieje się ze względu na pędzącą cywilizację, ale wiele jest osobistym wyborem.

Cele wyznaczone na najbliższy rok przypominaj sobie szczegółowo co najmniej raz w miesiącu. Główne cele życiowe sprawdzaj każdego dnia. Jest to pewnego rodzaju stałe działanie, które będzie utrzymywać cię na właściwej ścieżce i doprowadzi tam, dokąd chcesz dojść. Czyż właśnie nie tak zachowujesz się, gdy coś jest dla ciebie niezwykle interesujące? Masz przecież potrzebę odwiedzania miejsc, które znaczą coś specjalnego, są niezwykłe. Masz potrzebę widywania osoby, która cię uskrzydla, czy słu­chania tej jedynej melodii, przywołującej rozkoszne wspomnienia.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.