WIELKI PŁOMIEŃ RODZI SIĘ Z MAŁEJ ISKRY

Trzy lata temu, jedna z moich przyjaciółek, którą znam co najmniej od dwudziestu lat, postanowiła, że każdego ranka poświęci godzinę na ćwiczenia fizyczne. Do tej pory nigdy nie uprawiała żadnych sportów, ale ruszyła do wypełnienia swego postanowienia z pełną determinacją. Jest to bez wątpienia kobieta czynu, skoncentrowana na swych celach. Po roku wciąż codziennie ćwiczyła. Ciekawa byłam, dlaczego.

W odpowiedzi usłyszałam: „Najpierw musiałam zrozumieć, dla­czego chcę to robić. Ćwiczę nie tylko dla samego ćwiczenia. Chcę ćwiczyć, bo czuję się wówczas zdecydowanie lepiej, mam lepszą kon­dycję, mogę pracować i mniej mnie to męczy. Ponadto jestem bar­dziej radosna i czuję w sobie więcej energii. Potrzebuję tego wszy­stkiego do zrealizowania swoich nowych celów. Będę dużo podróżo­wać. Szykuje się piesza wyprawa do Szkocji, nie mogę przecież wlec się na końcu. Chcę tańczyć, uczyć się nowych języków, zarabiać duże pieniądze… Muszę mieć na to energię, w przeciwnym razie zjedzą mnie nerwy i zacznę chorować. Wiesz, że już kiedyś tak było. Nie mam ochoty być zestresowana, niezadowolona czy dawać ponosić się złości. Postanowiłam być w superformie każdego dnia”.

Dobre samopoczucie i sprawność fizyczna, które uzyskała ćwi­cząc, pozwoliły jej na stworzenie lepszych relacji z ludźmi. Miała wię­cej zadowolenia, cierpliwości, sympatii dla innych. Najważniejszym było poświęcenie więcej czasu i zainteresowania swojemu synowi. Kolejnym powodem podniesienia energii fizycznej było pragnienie zgromadzenia zdecydowanie większej kwoty pieniędzy na swoje po­dróże. Nie miała wyboru, chcąc osiągnąć swoje cele, musiała zdobyć na to energię. Ćwiczenia przyniosły również mnóstwo innych przy­jemności, piękny wygląd, nowy image itd.

Trzyma się swego postanowienia, nie pozwalając sobie na odwrót. Wykorzystuje wewnętrzny nacisk na swoją korzyść. Wykorzystuje wszystkie motywacje, aby nie pozwoliły jej się poddać. Jest to część odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego?” Oczywiście czasami nie ma ochoty ćwiczyć. Mówi: „Budzi się we mnie leń i tylko to powoduje, że się nie wycofuję”.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.