Zaczynasz nowe życie

Teraz wróć na Ziemię i postanów wykonać opisane poniżej zadania. Nie odkładaj tego na później, bo nie jest prawdą, że kiedykolwiek do nich powrócisz. Postanów rozpocząć swoje nowe życie już teraz! Przygotuj wiele kartek papieru i coś do pisania. Po drugie, odłóż słu­chawkę telefonu lub po prostu go wyłącz. Pod żadnym pozorem nie pozwól sobie przeszkadzać, kiedy wyznaczasz cele swego życia. TO JEST TWOJE ŻYCIE. Musisz skoncentrować całą siłę na tworzeniu własnej doskonałej przyszłości i wykorzystać wszystkie zdolności do stworzenia takiego życia, jakiego naprawdę pragniesz.

Nie leń się i zaciekle wypisuj choćby cały długopis. Obszernie od­powiadaj na zadane pytania i koniecznie pamiętaj, że Możesz absolutnie wszystko.

Zmuszaj się do pisania i tworzenia. Wiem, że ludzie w naszym kraju nie lubią pisać; na każdych warsztatach pojawia się ten problem. W Australii, Stanach czy w Niemczech na hasło: „Piszemy”, wszyscy rzucają się do swych zeszytów, żeby nie uronić nawet sekundy z tak cennego czasu, że­by wydobyć tak wiele, jak tylko jest to możliwe. U nas większość ucze­stników jest niechętna takiej pracy, ma wręcz obrzydzenie do pisania. Naskrobią kilka słów i uważają zadanie za odfajkowane.

Nie przyłączaj się do tej większości, która nigdy nie osiągnie wiele. Pisz dużo, pisz z prawdziwym rozmachem, co tylko przyjdzie ci do głowy. Nie zastanawiaj się, czy to możliwe, jak to zrobię, po co mi to itd. Przecież tworzysz swoje życie. Przyłóż się do niego. Nie ma innej drogi. Kiedy za­czniesz pisać spontanicznie, dużo, ręka sama zacznie prowadzić długopis i wyzwolisz z siebie wszystko, co do tej pory było ukryte. Twoja głowa za­cznie myśleć ponadprzeciętnie, nadzwyczajnie, zacznie kreować takie poziomy i pragnienia, o których do tej pory nawet nie śniłeś. Pozwól jej na szaleństwo tworzenia.

Przy okazji moich świąt często słyszę: „Czego ci życzyć? Ty masz wszystko, odniosłaś sukces w życiu, potrafisz to «coś» z siebie wydobyć, a ja jestem taki leniwy…” To nieprawda, że jesteś leniwy, tylko masz mar­twe cele. Znajdź inne, znajdź cele, które cię porwą, które nie pozwolą ci spać w nocy, które nie dadzą ci spokoju, póki ich nie osiągniesz. Cele, które będą niosły ze sobą moc pożądania ich spełnienia. Kiedy zdecydu­jesz się to zrobić, bądź świadom, że to nie byle jaka zabawa.

Pisanie tej książki nie pozwala mi spać. W tej chwili jest godzina szósta rano, a ja już od godziny pracuję z komputerem. Normalnie je­stem raczej śpiochem i wierz mi, mało co jest w stanie wyrwać mnie z ciepłego łóżeczka przed ósmą. A wczoraj siedziałam tu do północy, rezygnując z zaproszenia na elegancką kolację z przyjacielem. To się chyba nazywa pasja? W ciągu dnia mam wiele obowiązków, które te­raz też są podporządkowane celowi nadrzędnemu. No, ale jak skoń­czę, to… Uwielbiam mocne życie! Jak pracować, to do cudownego zmęczenia, jak się bawić, to do utraty tchu. O efekty nie zabiegam, przychodzą same.

Każdy wielki i inspirujący moment w dziejach

świata jest triumfem odrobiny entuzjazmu.

Ralph Waldo Emerson

Tworzenie przyszłości, która będzie się ogromnie różniła od życia obecnego, jest zadaniem szalenie ekscytującym, ale i odpowiedzial­nym. W tej chwili nie tylko będziesz zapisywał słowa na papierze. Bę­dzie to proces o wiele głębszy. Nawet jeżeli jeszcze nie wiesz, w jaki sposób twe cele staną się rzeczywistością, one i tak się zmaterializują. Jeżeli znajdziesz coś, czego naprawdę pragniesz, poczujesz tego isto­tę, znajdziesz odpowiednio silne powody, dla których chcesz to mieć, wówczas automatycznie przyjdzie sposób, aby osiągnąć ów cel.

Seminaria dotyczące wyznaczania celów na najbliższy rok prowa­dzę od lat. Zadziwiające są rezultaty, które uczestnicy osiągają. Z jednej strony czegoś pragną z całego serca, a z drugiej zawsze są niemal przerażeni, kiedy spełnia się ich marzenie. Na początku mej drogi reagowałam zupełnie podobnie. Ach, ta nasza mikra wiara.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.